Özel Sanko liseleri GİGLA zirvesinden ödül ile döndü

Girişimcilik projelerinin sergilendiği, Türkiye’den birçok okulun katılımıyla gerçekleşen GİGLA ZİRVESİ Ankara Maya Okullarında düzenlendi.

Özel SANKO Fen – Teknoloji Lisesi ve Özel SANKO Koleji öğrencilerinden Uluş Dabancı, Altan Tekgül, Gülay Kaya, İkra Gökçen Tiryaki, Doğa Örsyürek ve Erengül Dana, danışman öğretmenleri Özgül Güner ve Kerim Gülşen rehberliğinde tasarladıkları “SANKOMAT Girişimcilik Projesi ile yardıma muhtaç insanların kimseye ihtiyaç duymadan bazı gıda maddelerini karşılayabilecekleri bir otomat cihazı yaptı.

İlk üç projenin ödüllendirildiği zirvede, Özel SANKO Okulları öğrencilerinin projesinin ilk üç derecenin içerisinde yer aldığını belirten Özel SANKO Fen – Teknoloji Lisesi ve Özel SANKO Koleji Müdürü Mutlu Koçağra, öğrencilerinin danışman öğretmenleri rehberliğinde böyle başarılı bir projeye imza atmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Karkamış sulak alanı turizme açılıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir