Şimşeklerin dansı etkiledi

Şimşek ve gök gürültüsünün ardından ise kentte sağanak yağış etkili oldu.

Gaziantep’te saat 15.00 sıralarında havanın kararmasıyla şimşekler art arda çaktı. Adeta dans eden şimşekler, kentte yaklaşık 1 saat boyunca görsel şölen sundu. Şimşekler, daha sonra ise yerini gök gürültüsüne bırakırken, ardından rüzgar ve yağmur etkili oldu.

Sağanak yağış uyarısı

Aniden bastıran yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslanmamak için koşarak kaçtı. Kimileri ağaç dibine sığınırken, kimileri ise elindeki defter ve poşetlerle yağmurdan korunmaya çalıştı. Bastıran sağanak yağış nedeniyle Gaziantep Valiliği tarafından vatandaşlara uyarıda bulunuldu. Uyarıda, Meteorolojik verilere göre İlimiz ve çevresinde saat 15.00-17.30 saatleri arasında lokal olarak dolu yağışı (ihtimalli) beklenmektedir denildi.

Öte yandan, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre kentte saatte 30 kilometre hızla rüzgar eserken, sıcaklık ise 23’ten 15 dereceye düştü.

Bir önceki yazımız olan Şahinbey Belediyesi Mayıs ayı Meclis toplantısı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir